Mustila Viini – Luonnonmakuja intohimolla jo vuodesta 1997

Mustila Viini on Maria Tigerstedtin luotsaama yritys, jossa yhdistyvät kartanoperinne, käsityö ja innovatiivinen tuotekehitys. Raaka-aineet tulevat suoraan puutarhasta ja luonnosta – tärkeimpinä mustikka, karpalo, metsävadelma, pihlajanmarja, puolukka ja lakka. Kaikki luonnonmarjat ostetaan suoraan poimijoilta saman päivän aikana – parhaimpina vuosina jopa 2 000–3 000 kg!

Yli 50 erilaista tuotetta hemmottelee niin viinin ystäviä kuin herkkusuita: viinit, liköörit, mehut, glögit, hillot ja hyytelöt valmistetaan huolella ja rakkaudella.

Yrityksen ravintolan ruokatuotteissa hyödynnetään myös villiyrttejä, kuten nokkosta, jotka tuovat ainutlaatuisen lisän makumaailmaan. Mustila Viini työllistää yrittäjän lisäksi kaksi vakituista ja kausityöntekijöitä, jotka yhdessä varmistavat, että jokainen tuote edustaa laatua ja autenttisuutta.

Tule kokemaan aitoja makuelämyksiä luonnon helmassa!

Ohjelmat:

  • Viinitila esittely ja maistatukset (ydellä tai kolmella maistiaisella)  maj
  • Matka makuje maailmaan – ohjattu viini/ruoka-maistelu maj
  • Viinituvan keittolounas
  • Nuotioruokailu
  • Talutusratsastus ja kärryajelut
  • Pidä esim riippumattokokus, vuokraa riippumatto

Ryhmä: 
5-50 henkilöä

Toteutus:
Puoti auki ympäri vuoden
Viinitupa Toukokuusta talveen asti